Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar

Taylan Bağcı ile

Temel Karanlık Oda

2 hafta, 10 saat

2 Nisan Pazartesi

375 TL (+KDV)
Öğrenciler için: 300 TL (+KDV)

Online Kayıt

Temel Karanlık Oda

HAFTA İÇİ GRUBU - 2 NİSAN PAZARTESİ

Gün ve Saatler: Pazartesi-Çarşamba / 19:30 - 21:55
Süre: 2 Hafta / 10 Saat
Fiyat: 375 TL + KDV
Katılımcı Sayısı: 1-3 kişi
Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü üyelerine 325 TL + KDV

Katılımcı Sayısı: 1-3 kişi

HAFTA SONU GRUBU - 7 NİSAN CUMARTESİ

Gün ve Saatler: Cumartesi
1.Oturum: 12:00 - 14:30
2.Oturum: 15:00 - 17:30
Süre: 2 Hafta / 10 Saat
Fiyat: 375 TL + KDV

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü üyelerine 325 TL + KDV
Katılımcı Sayısı: 1-3 kişi

ATÖLYE İÇERİĞİ
Atölye kapsamında katılımcılara siyah-beyaz karanlık oda ile ilgili temel bilgilerin verilmesi amaçlanmaktadır. Atölye boyunca siyah-beyaz filmler, film geliştiricileri, film kontrast kontrolü, arşivsel film yıkama ve saklama, agrandizörler ve çeşitleri, baskı kimyasalları, kağıt çeşitleri, baskıda kontrast konrolü ve çeşitli karanlık oda teknikleri hakkında bilgiler uygulamalı olarak sunulacaktır. Atölye boyunca bütün malzemeler tarafımızca karşılanacaktır. Oturumlar ortalama 2,5 saat olup bu süre bir miktar uzaya da bilmektedir.

Not: Katılımcıların ilk derse gelirken yanlarında 2 adet pozlanmış siyah-beyaz 35mm film getirmeleri gerekmektedir.
 

DARKROOM WORKSHOP
In this workshop the fundamentals of black and white darkroom is aimed to present to the participants. During this workshop practical information on B&W films, film developers, film contrast control, archival film development and storage, enlargers and their types, print chemicals, print paper types, contrast control on printing and various darkroom techniques will be presented. All necessary equipments will be covered by us. Sessions is about 2.5 hours and this time may be extended.

Note: It is requested that the pariticipants will bring two 35mm exposed B&W film with themselves at the first session.

Taylan Bağcı
Taylan Bağcı

Taylan Bağcı, serbest fotoğrafçı olarak İstanbul'da yaşıyor. Fotoğrafa, çocukluk yaşlarında APS kamera ile oynayarak başlayan fotoğrafçı, 1998 yılında İstanbul'a taşındıktan sonra fotoğraf ile daha derinlemesine ilgilendi. Şu sıralarda sokak fotoğrafı ve kişisel belgesel fotoğraf tarzlarında fotoğraf serileri üretmektedir. Ayrıca çocuklara yönelik fotoğraf atölyeleri gerçekleştiren fotoğrafçı, Fotoğraf Vakfı bünyesinde de bu konu ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Buna ek olarak , Fotoğraf Vakfı 'nın yönetim kurulunda da bir süre görev almıştır. Halen karanlık oda, temel fotoğraf ve sokak fotoğrafı konularında çeşitli kurumlarda atölyeler yürütmektedir. Fotoğrafta saf çocuk bakış açısını korumaya çalışmaktadır.
www.taylan.net
instagram: @taylanbagci

Sonraki Adımlar

  • Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında topladığımız atölyelerden dilediklerinize katıldıktan sonra sizlerle Fotoğraf İşleme Atölyeleri’nde ve Uzun Süreli Programlar’da da buluşmak isteriz.
  • Fotoğraf İşleme Atölyeleri, sayısal fotoğraf üretenlerin veya analog üretimde bulunup fotoğraflarını daha sonra sayısal ortama aktarmak isteyen fotoğrafçıların, hatta grafik alanında çalışanların bilmeleri gereken photoshop yazılımını kullanmayı üç kurda (Başlangıç, İleri ve Ustalık düzeylerinde) öğrenmelerini hedefliyor.
  • Fotoğrafçılığınız geliştikçe belgesel fotoğraf alanına ilgi duyduğunuzu düşünmeye başlarsanız sizi, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ve 12 ay süreli Belgesel Fotoğraf Programı’na, hemen sonrasında Belgesel Fotoğrafta Ustalık Düzeyi Programı’na ve fotoğraf editörlüğü konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz Türkiye’de sadece Galata Fotoğrafhanesi’nde yürütülen Editörlük Programı’na bekliyoruz.
  • Unutmayın: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabiliyorsunuz.