Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Mayıs Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar

Taylan Bağcı ile

Sokak Fotoğrafçılığı

2 hafta, 20 saat

18 Mayıs Cuma

350 TL (+KDV)
Öğrenciler için: 280 TL (+KDV)

Online Kayıt

Sokak Fotoğrafçılığı

18 MAYIS CUMA
Süre: 2 Hafta / 20 Saat
Fiyat: 350 TL + KDV 
Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü Üyelerine 300 TL + KDV 

Atölye Takvimi:
1. Oturum: 18    Mayıs Cuma 19:30/21:55
2. Oturum: 19    Mayıs Cumartesi 10:00/12:30
3. Oturum: 19    Mayıs Cumartesi 13:30/16:00
4. Oturum: 20    Mayıs Pazar 10:00/14:00
5. Oturum: 26  Mayıs Cumartesi 10:00/12:30
6. Oturum: 26  Mayıs Cumartesi 14:00/18:00
7. Oturum: 27  Mayıs Pazar 10:00/14:00

Taylan Bağcı ile Sokak Fotoğrafı Atölyesi kapsaminda katılımcılara sokak fotoğrafının temellerinin verilmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda konuya dair teorik yaklaşımlar, başarılı örnekler ve etik konularında bilgiler aktarılacaktır. Bunlara ek olarak sokakta çalışma teknikleri ve püf noktalar atölye süresince irdelenecektir. Bu bilgiler ışığında çekim gezileri yapılarak katılımcılara pratik yapma fırsatı sunulacaktır. Ayrıca bu gezilere ait sonuçların değerlendirilmesi ile de katılımcıların yine bu atölye kapsamında edindikleri bilgilerinin gözden geçirilmesi hedeflenmektedir. Atölye sonunda katılımcılar donanımlı bir sokak fotoğrafçısı olma yolunda adım atmış olacaklardır.
Katılımcıların geniş (28-35 mm) açı veya normal (40-50mm) açılı bir lense sahip dijital ya da filmli bir makine ile atölyeye katılmaları istenmektedir.

ATÖLYE İÇERİĞİ
1. Oturum: "Sokak Fotoğrafı" nedir? Sokak fotoğrafının temel unsurları
2. Oturum: Sokakta çalışma teknikleri. Önde gelen sokak fotoğrafçıları
3. Oturum: Çekim Gezisi
4. Oturum: Günümüz sokak fotoğrafçıları. Sokak fotoğrafında etik ve Bruce Gilden örneği
5. Oturum: Çekim değerlendirilmesi ve katılımcıların fotoğraflarının incelenmesi
6. Oturum: Çekim Gezisi
7. Oturum: Çekim değerlendirilmesi ve katılımcıların fotoğraflarının incelenmesi

Taylan Bağcı
Taylan Bağcı

Taylan Bağcı, serbest fotoğrafçı olarak İstanbul'da yaşıyor. Fotoğrafa, çocukluk yaşlarında APS kamera ile oynayarak başlayan fotoğrafçı, 1998 yılında İstanbul'a taşındıktan sonra fotoğraf ile daha derinlemesine ilgilendi. Şu sıralarda sokak fotoğrafı ve kişisel belgesel fotoğraf tarzlarında fotoğraf serileri üretmektedir. Ayrıca çocuklara yönelik fotoğraf atölyeleri gerçekleştiren fotoğrafçı, Fotoğraf Vakfı bünyesinde de bu konu ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Buna ek olarak , Fotoğraf Vakfı 'nın yönetim kurulunda da bir süre görev almıştır. Halen karanlık oda, temel fotoğraf ve sokak fotoğrafı konularında çeşitli kurumlarda atölyeler yürütmektedir. Fotoğrafta saf çocuk bakış açısını korumaya çalışmaktadır.
www.taylan.net
instagram: @taylanbagci

Sonraki Adımlar

  • Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında topladığımız atölyelerden dilediklerinize katıldıktan sonra sizlerle Fotoğraf İşleme Atölyeleri’nde ve Uzun Süreli Programlar’da da buluşmak isteriz.
  • Fotoğraf İşleme Atölyeleri, sayısal fotoğraf üretenlerin veya analog üretimde bulunup fotoğraflarını daha sonra sayısal ortama aktarmak isteyen fotoğrafçıların, hatta grafik alanında çalışanların bilmeleri gereken photoshop yazılımını kullanmayı üç kurda (Başlangıç, İleri ve Ustalık düzeylerinde) öğrenmelerini hedefliyor.
  • Fotoğrafçılığınız geliştikçe belgesel fotoğraf alanına ilgi duyduğunuzu düşünmeye başlarsanız sizi, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ve 12 ay süreli Belgesel Fotoğraf Programı’na, hemen sonrasında Belgesel Fotoğrafta Ustalık Düzeyi Programı’na ve fotoğraf editörlüğü konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz Türkiye’de sadece Galata Fotoğrafhanesi’nde yürütülen Editörlük Programı’na bekliyoruz.
  • Unutmayın: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabiliyorsunuz.