Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Kulüp: GFFK

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Kulübü (GFFK), 2008 yılında faaliyete geçti. Fotoğrafhane'deki atölyelere ve programlara katılan dostlarımızın ücretsiz olarak üye olabildiği kulüp, üyelerinin bir yandan fotoğraf alanındaki gelişimlerini desteklerken bir yandan da üretimlerini çeşitli mecralar oluşturarak görünür hale getirmeyi hedefliyor. GFFK üyeleri, 2009 yılından bu yana her yıl açtıkları sergiler ve bu sergilerin kitaplarıyla üretimlerini fotoğraf ilgilileriyle paylaşıyorlar. Ayrıca GFFK üyelerinden bir bölümü de kişisel sergiler ve fotoğraf kitaplarıyla dünyamızı zenginleştiriyor.

GFFK üyesi dostlarımız, çeşitli sivil toplum örgütlerinin önerileriyle başlatılan projelerin de katılımcısı haline geliyorlar. Bu projeler, bazen sosyal bir etkinliğin düzenli olarak fotoğraflanması bazen de özel bir fotoğraflama projesi olabiliyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde yapılan bu yöndeki çalışmalar, İstanbul Modern'de sergilemelere, kitaplara, multimedya belgesellere dönüşmüş durumda.

GFFK üyeleri prensipte her ayın ilk Çarşamba akşamında Galata Fotoğrafhanesi'nde toplanıyor. Ayın Fotoğrafları Seçmesi ve Fotoğraf Değerlendirmesi yapılan bu toplantılarda aynı zamanda mevcut projelerin planlaması da gerçekleştiriliyor.