Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar

 1. Yücel Tunca İle Belgesel Fotoğraf
 2. Portre Fotoğrafçılığı
 3. Sokak Fotoğrafçılığı
 4. Makro Fotoğraf
 5. Doğum Fotoğrafçılığı
 6. Temel Karanlık Oda
 7. Sualtı Fotoğrafçılığı
 8. Toplumsal Cinsiyet ve Fotoğraf
 9. Edebi Metinlerden Görsel Anlatılara
 10. Fotoğrafı Sevmek: Neler Yapılabilir?

Galata Fotoğrafhanesi’nde veya farklı bir kuruluşta edindiğiniz başlangıç bilgi ve deneyimlerinizi yine Galata Fotoğrafhanesi’nin geniş kapsamlı atölye ve programlarına katılarak üst seviyelere taşımanız mümkün olacak. Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında topladığımız atölyelerden ilginizi çekenlere kaydınızı yaptırıp, deneyimli öğreticilerin paylaşacakları bilgiler ve yapacakları yönlendirmeler sayesinde fotoğrafçılığınız ileri bir seviyeye ulaşacak.

Yıl içerisindeki farklı öğretim dönemlerinde yeni atölye çalışmalarının da ekleneceği ileri düzey eğitim programlarımızdan ilginizi çekenlere, kendi yapacağınız sıralamayla katılabileceğiniz gibi danışmanlarımızdan yardım da alabilirsiniz. Örneğin Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi'ni tamamladıktan sonra yönelimleriniz doğrultusunda Portre Fotoğrafçılığı Atölyesi'ne başlayabilir ya da Yücel Tunca ile Belgesel Fotoğraf Atölyesi'ne devam edebilirsiniz. Makro Fotoğraf'ın önünüzde açacağı şaşırtıcı dünyaya, Sualtı Fotoğrafçılığı ile yeni boyutlar kazandırmanız mümkün olacak. Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi ile son yılların gözde profesyonel fotoğrafçılık alanına giriş yapabileceksiniz. Dileyen katılımcılarımız Temel Karanlık Oda Atölyesi'nde siyah-beyaz analog fotoğrafın ufuklarını keşfe çıkarken, dileyen katılımcılarımız da ilerleyen günlerde duyurularını yapacağımız yeni atölyelerde birbirinden deneyimli fotoğrafçılar ile birlikte üretimde bulunabilecek.

 

 

Bir Öneri

Fotoğrafçılıkta ileri adımlar atmaya karar verdiğinizde Galata Fotoğrafhanesi’nin danışmanlarından atölye seçimleriniz konusunda görüş almanızı öneriyoruz. Ve ayrıca başlatılacak yeni atölyelerden hızlı biçimde haberdar olmanız için Galata Fotoğrafhanesi’nin e-bültenine üye kaydı yaptırmanızı da öneriyoruz.

Sonraki Adımlar

 • Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında topladığımız atölyelerden dilediklerinize katıldıktan sonra sizlerle Fotoğraf İşleme Atölyeleri’nde ve Uzun Süreli Programlar’da da buluşmak isteriz.
 • Fotoğraf İşleme Atölyeleri, sayısal fotoğraf üretenlerin veya analog üretimde bulunup fotoğraflarını daha sonra sayısal ortama aktarmak isteyen fotoğrafçıların, hatta grafik alanında çalışanların bilmeleri gereken photoshop yazılımını kullanmayı üç kurda (Başlangıç, İleri ve Ustalık düzeylerinde) öğrenmelerini hedefliyor.
 • Fotoğrafçılığınız geliştikçe belgesel fotoğraf alanına ilgi duyduğunuzu düşünmeye başlarsanız sizi, Türkiye’de başka bir benzeri olmayan ve 12 ay süreli Belgesel Fotoğraf Programı’na, hemen sonrasında Belgesel Fotoğrafta Ustalık Düzeyi Programı’na ve fotoğraf editörlüğü konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz Türkiye’de sadece Galata Fotoğrafhanesi’nde yürütülen Editörlük Programı’na bekliyoruz.
 • Unutmayın: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabiliyorsunuz.