Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğraf İşleme Atölyeleri

  1. Başlangıç Düzeyi Photoshop
  2. İleri Düzey Photoshop
  3. Ustalık Düzeyi Photoshop

İster başlangıç düzey atölyelerinden bir ya da birkaçını, ister ileri düzey atölyelerden bir ya da birkaçını tamamlamış olun, ürettiğiniz fotoğraflara son dokunuşu sayısal ortamda yapacaksınız. Doğru ve nitelikli biçimde sayısal fotoğraf işlemek için fotoğraf işleme programlarından birini kullanabiliyor olmanızda yarar var. Yoksa her zaman bir başkasının desteğine gereksinim duyacaksınız. Galata Fotoğrafhanesi’nin öğreticileri sayısal fotoğraf işleme bilgilerini Photoshop yazılımı üzerinden üç ayrı kurda sizinle paylaşarak, fotoğraflarınızı kendi başınıza sonuçlandırmanızı sağlayacak.

Sayısal ortamda oluşturulmuş ya da sayısal ortama aktarılmış görüntülerinizdeki pozlama niteliğine bağlı olarak oluşan açıklık-koyuluklar, kontrast değerleri, keskinlik, tonlama, kadraj, temizleme, kopya oluşturma gibi temel düzenlemeleri ve uygulamaları yapabilmeniz için Başlangıç Düzeyi Photoshop bilgisine sahip olmanızda yarar var.

Belki de bir tercih olarak "fotoğraf çekmek"ten "fotoğraf yapmak"a doğru evrilecek olan fotoğrafçılığınızda İleri Düzey Photoshop bilgisine ihtiyaç duyacaksınız.

Daha sonra sayısal görüntüler üzerinde çok daha detaylı uygulamalar yapmak, sayısal makyaj, sayısal manipülasyonlar üretmek, sayısal kolajlar yapmak için Ustalık Düzeyi Photoshop'a geçmek isteyebileceksiniz.

 

Bir Öneri

Fotoğraf İşleme Atölyeleri katılımcılarımızın, Photoshop programını çalıştırabilir durumda olan kendilerine ait bir dizüstü bilgisayar ile atölyeye katılmalarını öneriyoruz. Atölye saatleri dışında da uygulama yaparak programa hakimiyetinizi arttırmanız büyük önem taşıyor.

Sonraki Adımlar

  • Fotoğraf İşleme Atölyeleri katılımcılarımız, daha önce katılmadıkları Fotoğrafçılıkta İleri Adımlar başlığı altında andığımız atölyelere ve Uzun Süreli Programlar’a başlayabilirler.
  • Unutmayın: Galata Fotoğrafhanesi’nde en az bir atölyeye katıldığınızda Belgesel Fotoğraf Programı hariç diğer tüm atölyelerden % 20 indirimle yararlanabiliyorsunuz.