Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

1956 yılı Ankara doğumlu, 1979 yılı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu 1977 yılı Temmuz ayında Caddebostan Balıkadamlar Kulübü nde kursiyer olarak aletli dalışa başladı. Daha sonra 1979 yılında Aktif Balıkadamlar Kulübü nde dalış aktivitelerine devam etti. 1992 yılında Marmara Balıkadamlar Kulübü nün kurucu üyeleri arasında yer aldı. 1982 yılında sualtı fotoğrafçılığına başladı.

1985 yılında PADI Advanced Open Water sertifikası ile ilk uluslararası sertikasını aldı. 1993 yılında PADI O/W Scuba Instructor sertifikasını alarak dalış eğitmenliğine başladı. 1994 yılından itibaren de aynı kuruluşun "U/W Photography Instructor" sertifikası ile sualtı fotoğrafçılığı eğitimleri verdi. Yetiştirdiği öğrencileriyle birlikte Güney Afrika, Mozambik, Galapagos, Costa Rica, Kuzey Kutbu, Güney Kutbu, Maldivler, Endonezya, Kızıldeniz , Mikronezya gibi dünyanın birçok dalış bölgelerinde dalışlar yaparak sualtı fotoğrafları çekti.

Bir çok sektörel, aktüel dergi, bilimsel kitap ve gazetede 300 kadar makalesi ve bugüne kadar 2000 adetten fazla yurt içi ve yurt dışında çekmiş olduğu sualtı fotoğrafı yayımlandı. 2007 yılında "Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları" isimli bir kitap yayımladı.

Bir çok kuruluşun ve derneğin karma sergilerine fotoğraf vermesi yanında 1992 yılında İstanbul da 1993 yılında da Bursa da iki kişisel sualtı fotoğrafları sergisi açtı. 1992 yılındaki sergi ülkemizdeki ilk kişisel sualtı fotoğrafları sergisidir.

Sualtı fotoğrafçılığını yaymak ve daha bilinçli bir sualtı toplumu oluşmasına yardımcı olmak amacıyla Sualtı Dünyası dergisini hayata geçirdi. Bugüne kadar 122 sayısı yayımlanan dergi 111 sayıdan itibaren www.sualtidunyasi.com.tr adresinden online olarak yayın hayatını sürdürmektedir.