Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Fotoğraf Sergisi

Yücel Tunca / Eisotheo

18 Haziran Cumartesi
Saat: 18:30

Etkinlik Ücretsizdir

Devamı

Yücel Tunca'nın fotoğraflarından oluşan "Eisotheo", 18 Haziran'da Fotoğraf Vakfı Galerisi'nde açılıyor.

Basın ve belgesel fotoğrafçılığı alanlarındaki çalışmalarıyla bilinen Yücel Tunca'nın bu kez farklı bir yaklaşımla kurguladığı "Eisotheo" sergisi, Galata Fotoğrafhanesi'ndeki Fotoğraf Vakfı Galerisi'nde 18 Haziran'da açılacak ve 28 Haziran'a kadar izlenebilecek. 
30 yıla ulaşan fotoğrafçılığının farklı dönemlerinde kaydettiği yirmi dokuz renkli ve siyah-beyaz fotoğraftan oluşan "Eisotheo"da Tunca, arşivindeki görüntüler üzerinden kendini gözden geçirmeyi deniyor.
"Dışsal olanın, yorumlayıcı konumundaki fotoğrafçının dünyasında içsel olanı da tarif ettiği" düşüncesiyle kurgulanan sergideki fotoğraflar, kaydedildikleri anın düşünce, bilgi ve hissiyatından bağımsızlaşarak, fotoğrafçısına ilişkin yeni ve serbest bir anlam dizgesi oluşturmayı hedefliyor.
Yücel Tunca'nın fotoğrafçılıktaki 30. yılına denk düşen sergi aynı zamanda Galata Fotoğrafhanesi/Fotoğraf Vakfı Galerisi'nin kapanış sergisi olma özelliği de taşıyor. Temmuz ayından itibaren çalışmalarına İstiklal Caddesi, Gazeteci Erol Dernek Sokak'ta devam edecek olan Galata Fotoğrafhanesi'nin Galata'daki son sergisi "Eisotheo"yu oluşturan fotoğraflar, Fotoğrafhane'nin yeniden yapılanmasına katkı sağlamak amacıyla satışa sunulacak.

Yücel Tunca
1966 yılında, Diyarbakır'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı. 1986-2006 yılları arasında basın fotoğrafçılığı ve fotoğraf editörlüğü yaptı.

Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı'nın kurucuları arasında olan Tunca, Galata Fotoğrafhanesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde fotoğraf, ağırlıklı olarak da belgesel fotoğraf dersleri veriyor, proje danışmanlıkları yapıyor.

www.yuceltunca.net