Mart Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

Nisan Takvimi

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

Cumartesi

Pazar

3. Belgesel Fotoğraf Günleri

20 Mayıs Cuma
Saat: 19:00

Etkinlik Ücretsizdir.

Devamı

3. BELGESEL FOTOĞRAF GÜNLERİ 20 MAYIS'TA BAŞLIYOR

Fotoğraf Vakfı tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören Belgesel Fotoğraf Günleri'nin üçüncüsü 20 MAYIS - 12 HAZİRAN tarihleri arasında yapılacak.

Çeşitli tematik başlıklar altında, Türkiye'den ve Dünya'dan 140 görsel hikâye izleyici ile buluşturulacak.

Tamamı ücretsiz olan etkinlikler SALT Galata ve Galata Fotoğrafhanesi'nde yapılacak. Etkinlikler 20 Mayıs Cuma günü 19.00'da Fotoğraf Vakfı'nın Galata Fotoğrafhanesi'ndeki galerisinde "Belgeler ‘14" sergisinin açılışıyla başlayacak. 

Organizasyon kapsamında ayrıca panel, konferans, portfolyo değerlendirmeleri, fotoğraf albümü yayınlamış fotoğrafçılarla sohbetler de yer alacak. 

Program ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiye 
www.fotografvakfi.org.tr/bfg2016 sayfasından ulaşılabilir. 

/// Belgesel Fotoğraf Gösterimleri ////
http://fotografvakfi.org.tr/bfg16/fotografgosterimleri

21-22 ve 28-29 Mayıs tarihlerinde hafta sonları, 6 farklı temada yurtiçi ve dışından belgesel fotoğraf serileri izleyicilerle buluşacak. SALT Galata'da 12.00- 20.00 saatleri arasında düzenlenecek bu buluşmalarda ayrıca kitap ve fotoğraf atölyesi tanıtımı yolu ile fotoğrafçılarla etkileşim fırsatları da doğacak. 6 bölümde düzenlenecek fotoğraf gösterimleri şu başlıkları taşıyor: "Kadın", "Başkaldırı", "Yakınımızdakiler", "24. Ülke ", "Yok Eden İnsan" ve "Fikri Firarda". Bu temalara ek olarak temaların dışında kalan "Açık Çağrı" ve "Son Seans" başlıklı bölümler de izleyici ile buluşacak. Aynı serileri 23-27 Mayıs Galata Fotoğrafhanesinde saat 18.00'de başlayacak tekrar gösterimlerinde de izlemek mümkün olacak. 

/// Konferans, Panel ve Tartışmalar ///
http://fotografvakfi.org.tr/bfg16/paneller

Bu yıl da Belgesel Fotoğraf Günleri fotoğrafın içeriği ve dili, içerdiği çelişkiler ve izlendiği mecralar hakkında pek çok fotoğrafçı ve akademisyenin görüşlerine takipçi olacak. Bu konuşma ve tartışmalar kaydedilerek daha geniş izleyici kitleleri ile de buluşacak.

/// Yan Oda Etkinlikleri ///
http://fotografvakfi.org.tr/bfg16/yanoda

-Kitaplı Sohbetler: 
Kitabı yayınlanmış fotoğrafçılar, kahve ve kurabiye eşliğinde izleyicilerle masa başı sohbetleri yapacak. 
Katılımcılar: Berkay Tezcan, Cevahir Akbaş, İrem Sözen, Onur Girit, Aslı Narin, Simru Hazal Civan, Can Görkem Halıcıoğlu, Cemre Yeşil, Dinçer Dökümcü, Furkan Temir, 3. Belgesel Fotoğraf Günleri Psiko-Coğrafya Atölyesi katılımcıları.

-Portfolyo Değerlendirmeleri:
Mahzen Photos, Moku, Wephotos Agence, Agence Le Journal, KODA Collective, NarPhotos –Fotoğraf kolektiflerinden fotoğrafçılar önceden belirlenen saatlerde buluşacaklar.

-Fotoğrafçı Çocuklar Atölyeleri'nin Rehberleri ile Sohbet: 
Çocuklar ve gençlerle fotoğraf atölyesi yürüten gruplar deneyimleri ve yöntemleri hakkında masa başı sohbetleri yapacaklar.

Program ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiye 
www.fotografvakfi.org.tr/bfg2016 sayfasından ulaşılabilir.